33. Jarmark Dominikański w Choroszczy

Niezmiennie: w pierwszą niedzielę sierpnia, a w tym roku dokładnie 7 sierpnia, koniecznie trzeba zajrzeć do Choroszczy, gdzie po raz 33. odbędzie się Jarmark Dominikański. W nawiązaniu do średniowiecznej tradycji handlowania oraz dobrej zabawy, będzie barwnie, różnorodnie i radośnie. Jak co roku, w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz na terenie parku wokół Muzeum Wnętrz Pałacowych nie zabraknie atrakcji kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Jarmark Dominikański to jedno z najważniejszych wydarzeń Gminy Choroszcz. To wielki kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych, promujący wyroby artystyczne twórców ludowych: tkaniny, rzeźby, biżuterię czy naczynia, wykonane z pasją, szacunkiem do tradycji – absolutnie wyjątkowe i ponadczasowe. Wełna, drewno, ceramika i metal pojawią się tu w różnorodnej postaci – zarówno tej zupełnie praktycznej, jak i artystycznej.

Jarmark Dominikański to też kulinaria: obszerną jego część wypełniają stoiska gastronomiczne przygotowane przez lokalnych producentów, gdzie można dobrze zjeść i zaopatrzyć się w wyroby słodkie i słone, tak różnorodne, jak sama kuchnia podlaska. Tradycyjna babka czy kiszka, regionalne pierogi, sery, sękacze, mrowiska i miody, jednym słowem: bogactwo potraw i przypraw czeka na najbardziej wymagających i ciekawych smaków naszego regionu.

Jarmarczny gwar sierpniowej niedzieli w Choroszczy zapewnią nie tylko kupcy i kupujący, lecz także dźwięki i śpiewy lokalnych muzykantów i zespołów. Moc atrakcji dla całych rodzin zagwarantuje kilkugodzinny program kulturalno-rozrywkowy. Podczas 33. Jarmarku Dominikańskiego pojawi się specjalna strefa dla dzieci ze stoiskami edukacyjnymi przygotowanymi przez instytucje kulturalne, parki i muzea. Wydarzenie będzie też okazją do zaznania emocji sportowych: obejrzenia pokazowych walk bokserskich w wykonaniu podopiecznych Dariusza Snarskiego oraz spotkania z piłkarzami Jagielloni Białystok. Na scenie, z myślą o najmłodszych, Amatorski Teatr Rodziców z Zielnej wystawi przedstawienie „Kopciuszek”, a w wieczornym bloku koncertowym pojawią się: Alicja Grabowska (wokalistka, finalistka konkursu Niebieski Mikrofon Radia Białystok), zespół MEGAband (jeden z najlepszych cover-bandów w Polsce) oraz gwiazda wieczoru: zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Podczas 33. Jarmarku Dominikańskiego będzie można zasmakować w lokalnej tradycji, jednocześnie ciesząc się różnorodnością propozycji kulturalnych oraz walorami miejsca, w którym odbywa się wydarzenie.

Program 33. Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy

STREFA JARMARKU – park przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy – od godz. 12:00:

kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych, pokazy twórców i artystów ludowych, strefa zabaw i animacji dla dzieci, stoiska gastronomiczne

STREFA ROZRYWKI – scena przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy – od godz. 15:00:

15:00 „Kopciuszek” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Amatorskiego Teatru Rodziców z Zielnej

16:30 prezentacja i pokazowe walki bokserskie Chorten Boxing Production

17:30 spotkanie z zawodnikami Jagiellonii Białystok

18:15 Alicja Grabowska „Białostocki Project” –  koncert

19:15 Mega Band – koncert

20:30 Poparzeni Kawą Trzy – koncert gwiazdy wieczoru

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *