Pokaz filmu “Śnieżka” z muzyką Miss God podczas Jarmarku Dominikańskiego – relacja

Drugi dzień Jarmarku Dominikańskiego, czyli niedziela 2 sierpnia, upłynął pod znakiem filmu i muzyki. Wtedy to na Placu Brodowicza odbył się plenerowy pokaz niemego filmu „Śnieżka” w reżyserii Pablo Bergera z towarzyszeniem muzyki wykonywanej na żywo przez Miss God.

Przestrzeń przed Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy została zaaranżowana tak, by widzowie mogli w bezpieczny, ale i przyjemny sposób obejrzeć seans. Leżaki rozstawione w odpowiednim dystansie, wielki ekran, muzyka Miss God, czarno-biały hiszpański film – wszystko to złożyło się na pozytywny odbiór wydarzenia. Nastrój panujący w tym czasie na placu był niecodzienny. Muzyka Miss God wprowadzała magiczny klimat, zebrani widzowie zostali zaczarowani obrazem i dźwiękiem. Film luźno nawiązuje do znanej baśni braci Grimm Królewny Śnieżki. Akcja baśni została przeniesiona do przedwojennej Hiszpanii i osadzona w świecie korridy. Król nie jest tu władcą baśniowej krainy, ale najsłynniejszym matadorem swego pokolenia. Kiedy zostaje okaleczony i przykuty do łóżka, pielęgniarka, a wkrótce żona, kryguje się na jego troskliwą opiekunkę. W rzeczywistości izoluje go od świata (a szczególnie od córki), oddając się przy okazji własnym perwersyjnym zabawom. Śnieżka z wiekiem staje się coraz większym utrapieniem dla macochy, która w końcu zechce się jej pozbyć. Główna bohaterka odnajduje w końcu kompanów – trupę karłów, którzy zajmują się korridą. Śnieżka staje się jednym z nich, odnosi sukcesy jako torreadorka.
Muzyka wykonywana przez Miss God wspaniale podkreśla walory i fabułę filmu. Buduje napięcie, a dodatkowo jest piękna sama w sobie. I taki też był ten wieczór.

Tekst/Fot.: Anna Kulikowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *